قدم اول

ابتدا برنامه دیسکورد را دانلود کنید . برای این کار می توانید نسخه ی ویندوز را مستقیم ازسایت دیسکورد دانلود کنید .

قدم دوم

گیمر ها معمولا با روش هایی مانند استفاده از اسکایپ، Slack، TeamSpeak و یا سایر روش ها در بازی با هم صحبت و چت می کنند. برنامه های ذکر شده کاربرد عمومی دارند اما دیسکورد (Discord) سرویسی است که به طور خاص برای حوزه گیم و بازی های آنلاین طراحی شده است و برای گیمرها گزینه بهتری می باشد. کاربران این سرویس تا کنون به بیش از ۲۵۰ میلیون نفر رسیده اند. در این سرویس گیمر ها می توانند در حالی که بازی می کنند با یکدیگر صحبت کنند، استراتژی های خود را دنبال کنند و همینطور امکان پیدا کردن دوستان جدید هم دارید.

حال بعد از دانلود دیسکورد برای کامپیوتر و..، برای استفاده باید اکانت بسازید که به یک آدرس ایمیل و شماره تلفن معتبر نیاز دارد. شما باید یک نام کاربری منحصر بفرد بسازید و یک رمز عبور را هم تعیین کنید.

ثبت نام و شرایط استفاده و اموزش نصب Discord

پس از ثبت نام باید صفحه مانند زیر ببینید. در اولین ورود خود برنامه قسمت های مختلف را به شما معرفی می کند. با کلیک روی علامت تعجب های نارنجی هم کاربرد آن قسمت را خواهید دید.

ثبت نام و شرایط استفاده و اموزش نصب Discord

در پایین صفحه و در پنل سمت چپ، گزینه های کنترل صوتی برای روشن یا خاموش کردن میکروفون و هدفون را در اختیار دارید. با کلیک روی دکمه چرخ دنده هم می توانید وارد تنظیمات شوید .

اموزش کار با دیسکورد، محیط برنامه دیسکورد در ویندوز

با کلیک روی علامت + در قسمت چپ کناری برنامه می توانید یک سرور بسازید و یا به سایر سرور ها از طریق دعوت یا لینک خصوصی جوین شوید.

اموزش کار با دیسکورد، محیط برنامه دیسکورد در ویندوز

برای جوین شدن به سایر سرور های دیسکورد با در دست داشتن لینک آن سرور می توانید در قسمت ” Join a Server ” به آن متصل شوید . ( لینک دیسکورد بکس ایرانی = https://discord.gg/kZEWMaa )

اموزش ساخت سرور دیسکورد

با تشکر از شما دوستان عزیز . در صورت مشکل و یا داشتن سوال به آی دی @MoMo97 در تلگرام پیام دهید .
BaxIrani