برنامه Moss یک برنامه ی آنتی چیت برای گیم ها می باشد . کاربرد این برنامه به این شکل است که هر 1 دقیقه یک بار از بازی اسکرین شات می گیرد .
نکته : این 1 دقیقه به طور دقیق نمی باشد بلکه امکان دارد یک بار 50 ثانیه بگیرد و فاصله ی بعدیش 1 و 30 ثانیه باشد . این کار به دلیل جلوگیری از افرادی است که می خواهند سوء استفاده کنند .
کار موس به اسکرین شات گرفتن بازی ختم نمی شود بلکه لاگی ایجاد میکند که می توان با استفاده از آن فهمید آن پلیر از چه برنامه ها و چه چیز هایی استفاده میکند .
دقت داشته باشید که این برنامه به صورت رمز گذاری فایل هارو ایجاد میکند و هر گونه دستکاری ( حتی اضافه کردن یک نقطه در آن ) فایل خراب می شود و کسی که آن را چک می کند به راحتی می تواند بفهمد که چه چیز هایی در آن دستکاری شده است .

چه فایل هایی در برنامه ی موس ساخته می شود ؟

از آن جایی که ما این برنامه را برای بازی Call of duty 4 می خواهیم مورد استفاده قرار بدیم داشتن فایل های زیر در آن اجباری است و اگر طبق آموزشاتی که در ادامه می دهیم ، انجام داده باشید مشکلی برایتان ایجاد نمی شود .

1_ دو فایل Active.Text : که این دو فایل به صورت رمز گذاری ساخته می شوند و سالم بودن موس یا ناقص بودن آن را مشخص می کنند .
2_ دو فایل ConFig_mp.cfg : که این دو فایل نشان می دهد که از چه دکمه ها و چه بایند هایی استفاده می کنید .
3_ فایل Logfile.Log : این فایل تمام برنامه هایی که در ویندوز شما ران هست و همراه با زمان های اسکرین شات و … رو نشان می دهد .
4_ عکس های JPG : که اسکرین شات های شما در بازی هستند .

آموزش نصب

1_ ابتدا برنامه را از سایت Moss دانلود میکنید .
( Moss 32 Bit )
( Moss 64 Bit )

2_ فایل های داخل زیپ را در Desktop خود Extract می کنید .

3_ صبر میکنید تا برنامه اجرا شود و اگر برنامه ابدیت داده باید مقداری صبر کنید تا یک برنامه ی Moss جدید براتون بسازه . زمانی که Moss اجرا شد یک پوشه به نام Moss می سازد که فایل های شما در آن قرار می گیرد .

4_ در تب اول ( File ) کلیک کنید سپس بر روی گزینه ی parameters کلیک کنید و بازی Call Of duty 4 رو انتخاب کنید سپس دکمه ی اوکی را بزنید .

5_ حال بر تب دوم ( Capture ) کلیک کنید و بر روی گزینه Start بزنید .
نکته : وقتی بر روی گزینه Start می زنید برنامه نسبت به قدرت سیستم شما تا زمانی دچار هنگ می شود پس جای نگرانی نیست و مقداری صبر کنید .

زمانی که برنامه اجرا شود این گونه می شود و پیغامی می دهد که می گوید بازی call of duty 4 را اجرا کنید .

6_ پس وارد بازی شده و کاری به برنامه نداریم .
* برنامه به طور اتوماتیک فعال می شود و نیازی به هیچ دکمه ایی ندارد . *

7_ پس از پایان بازی ، بازی کالاف را با استفاده از دکمه های Alt + Tab یا دکمه ی ویندوز به پایین میاوریم سپس دوباره بر تب دوم ( Capture ) کلیک کرده و گزینه ی Stop رو می زنیم .

دقت فرمایید که وقتی بر گزینه stop می زنید برنامه مانند مرحله start مقداری هنگ می کند پس جای نگرانی نیست و صبور باشید تا فایل را به درستی بسازد .

8_ بعد از متوقف شدن کامل برنامه ، فایل آن در پوشه Moss که روی Desktop است می رود .

!!! چند نکته بسیار مهم !!!

1_ حتما بازی که انتخاب می کنید روی Call of duty 4 باشد .
* برای هر بازی باید گیم مخصوص آن انتخاب شود . *
2_ ابتدا برنامه ی Moss را باز کنید سپس گزنیه Start را بزنید سپس بازی تان را باز کنید در غیر این صورت برنامه اجرا نمی شود .
3_ بعد از پایان بازی ، بازی خود را به هیچ عنوان نبندید چون بدون این که اول برنامه ی Moss را متوقف کنید ، بازی را ببندید فایل ایجاد شده خراب می شود و ارزشی ندارد پس اول بازی را به پایین آورید بعد برنامه را Stop کنید سپس بعد از متوقف شدن کامل برنامه ، بازی را ببندید .
4_ فایلی که Moss ایجاد میکند به صورت Zip است و یک اسم مخصوص با استفاده از عدد به هر Zip میدهد پس به هیچ عنوان اسم Zip را به اسم خودتان یا هر اسم دیگر تغییر ندهید . و همینطور در
Zip چیزی را پاک و ادیت و اضافه نکنید که در این صورت آن فایل خراب می شود و ارزشی ندارد .

با ما بازی کنید!

شما همچنین میتوانید با آیپی Ts.BaxIR.ir به سرور تیم اسپیک بکس ایرانی وارد بشید و از بازی کردن با اعضای تیم اسپیک بکس ایرانی لذت ببرید. همچنین بکس ایرانی از بهترین ارائه دهنده سرور های Call Of duty 4 و Black Ops 2 Zombie و TeamSpeak میباشد.