با سلام . بازی کالاف دیوتی 4 همان طور که در آموزشات قبل گفتیم از بازی های قشنگ و مهیج تفنگی است که می توانید با دوستانتان اوقات خوشی را فراهم کنید .
در حال حاضر پلیر ها ، این بازی را با دو پچ مختلف پلی می دهند . ( پچ اول که همون 1.7 هست و در آموزشات قبلی گفته شد . ) و پچ دوم 1.8 است که برخی ها مشکل دارند . ما سعی می کنیم در این آموزش تمام ارور ها و مشکلات را بررسی کنیم .

مشکلات در پچ کردن 1.8

1_ هنگام ابدیت خودکار از بازی ارور دانلود با موفقیت انجام نشد ، می دهد .
2_ بازی گزینه ای به نام ابدیت خودکار ندارد .
3_ زمانی که بازی با موفقیت به 1.8 تبدیل شد تفنگ ها بسته اند .
4_ زمانی که بازی با موفقیت به 1.8 تبدیل شد کانفینگ یا سی اف جی ای که استفاده می کنیم خراب شده است .
5_ سی اف جی یا کانفینگ خودمونو در کجا قرار دهیم یا اصلا در کدام پوشه می رود .

آموزش تبدیل کردن بازی به ورژن 1.8

نکته : راه های زیادی برای 1.8 کردن وجود دارد اما ما تنها یک راه به شما می گوییم که احتمال انجام شدن آن نسبت به سایر راه های دیگر ، بیشتر است .

1_ ابتدا پچ 1.8 را به طور مستقیم از سایت Cod4x دانلود می کنیم .
( برای این کار وقتی صفحه سایت باز شد و قسمت پایین سایت بی آیید و بر گرینه Windows Client کلیک کنید . )
در صورتی که سایت برا شما باز نشد ، از اینجا دانلود کنید .2_ بعد از دانلود فایل های داخل زیپ را در داخل پوشه بازی بریزید و در صورت تکراری بودن فایل ، فایل های داخل زیپ را جایگزین فایل های داخل پوشه بازی کنید .3_ سپس روی فایل install.cmd که در داخل پوشه بازی قرار دادید کلیک کنید . و بعد از باز شدن صفحه ی سیاه نصب اجرا خواهد شد و در آخر دکمه Enter را بزنید .4_ حالا روی بازی خود یعنی iw3mp.exe دوبار کلیک چپ کنید و منتظر بمانید تا یک فایل ابدیت شده به همین نام در پوشه ی شما ایجاد شود . بعد از ایجاد شدن دوباره ی همین فایل آن را باز کنید . اگر هنگام اجرای بازی اروری مانند Cod4xxx یا هر چی دیگری مانند این را داد یعنی بازی نمی تواند به صورت اتوماتیک برای تان اکانت بسازد . پس برای حل این مشکل ابتدا فایل CallofDuty4MW را دانلود کنید . سپس آن را Extract   کنید و پوشه آن را در این محل قرار دهید .
” C:\Users\Your Name\AppData\Local “5_ زمانی که شما پوشه را در محل خود قرار دادید دوباره فایل های cod4x_client_18_3 را در بازی قرار دهید و آن را جایگزین کنید و سپس روی فایل install.cmd دوبار کلیک چپ و در نهایت دکمه ی Enter را بزنید . سپس وارد بازی می شوید که باید نام خود را وارد کنید . در صورت وجود گزینه ی آبدیت آن را بزنید و به راحتی آبدیت جدید اعمال خواهد شد .نکته : فایل CallofDuty4MW که در محل خودش قرار دادید همرا با فعال بودن تمام تفنگ ها است یعنی سطح کان ها در آخر خود هستند ( LvL 55 ) .

6_ بازی شما آماده است و تنها مشکلی که می ماند این است که اگر از سی اف جی استفاده می کردید آن سی اف جی اعمال نشده است یا اگر می خواهید سی اف جی جدید بزنید به کدام فایل مراجعه کنیم .
( نکته : محل قرار گرفتن سی اف جی ها در ورژن 1.7 در خود پوشه بازی است یعنی در این مسیر
” C:\Call of duty 4 Multiplayer\players\profiles “
اما در ورژن 1.8 این پوشه فرق می کند . برای اضافه کردن سی اف جی برای ورژن 1.7 به این پوشه مراجعه کنید و سی اف جی خودتان را در این محل قرار دهید . )7_ اما برای 1.8 اوضاع فرق می کند اگر از سی اف جی استفاده می کردید و ورژن شما 1.7 بود سی اف جی خود را نسبت به توضیحات بالا پیدا کنید سپس به این مسیر بروید .
“C:\Users\Your Name\AppData\Local\CallofDuty4MW\players\profiles”
این مسیر همون پوشه CallofDuty4MW است که قبلا آن را قرار دادید .
زمانی که به این مسیر رسیدید سی اف جی خود را داخل پوشه profiles و بعد پوشه ایی که به نام شما هست قرار دهید .

نکته : اگر فایل باز کردن تفنگ ها را در بازی 1.8 می خواهید اینجا کلیک کنید .
محل قراردادن این فایل ، همان محل سی اف جی شما در توضیحات شماره 7 است .

با ما بازی کنید!

شما همچنین میتوانید با آیپی Ts.BaxIR.ir به سرور تیم اسپیک بکس ایرانی وارد بشید و از بازی کردن با اعضای تیم اسپیک بکس ایرانی لذت ببرید. همچنین بکس ایرانی از بهترین ارائه دهنده سرور های Call Of duty 4 و Black Ops 2 Zombie و TeamSpeak میباشد.