قدم اول

ابتدا برنامه تیم اسپیک را دانلود کنید . برای این کار می توانید نسخه ی ویندوز را مستقیم از سایت تیم اسپیک دانلود کنید .
یا روی لینک زیر کلیک کنید :
Teamspeak 3.3.2 X32Bit
TeamSpeak 3.3.2 X64Bit

برای دانلود تیم اسپیک اندروید نیز اینجا کلیک کنید .

قدم دوم

TeamSpeak نام نرم افزاری عالی برای برقراری ارتباط متنی و صوتی دو یا چند نفره از طریق اینترنت است. این نرم افزار بسیار ساده میباشد و محبوبیت فراوانی بین گیمر ها دارد زیرا این کاربران با استفاده از این نرم افزار با هم به چت کردن میپردازند و راجع به بازی ها از هم پرسش میکنند. برای مثال زمانی که میخواهند همه شان در ساعتی مقرر آنلاین شوند تا بازی انجام دهند از طریق این نرم افزار با هم قرار میگذارند. در این مقاله نحوه راه اندازی و استفاده از TeamSpeak را برای شما شرح میدهیم. با ما همراه باشید.. پس از اتمام دانلود تیم اسپیک آن را اجرا کنید. پس از اولین بار که نرم افزار را اجرا می کنید با پنجره زیر مواجه خواهید شد : 
( آی پی تیم اسپیک ما = Ts.Baxir.ir )

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  در این پنجره نشانگر موس را به داخل متن ها ببرید و به پایین اسکرول کنید تا دکمه ی “I Accept” فعال شود. 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  هم اکنون “I Accept” را کلیک کنید. تا پنجره دیگری به شکل عکس زیر ظاهر شود. 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  در این پنجره “Continue” را کلیک کنید. 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  هم اکنون وارد پنجره اصلی نرم افزار و بخش ورود به اکانت و یا همان حساب کاربری در نرم افزار خواهید شد. 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  در این بخش اگر از قبل اکانت دارید، ایمیل اکانت تان را در کادر “Email Address” و رمز عبور اکانت تان را نیز در کادر “Password” وارد نمایید و سپس “Login” را کلیک نمایید. و همینطور می توانید دکمه بستن پنجره را بزنید و بعدا ثبت نام کنید . ( اختیاری ) 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  در صورت عدم داشتن اکانت گزینه ی “Create Account” را کلیک کنید.  ( اختیاری ) 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  وارد بخش ساخت اکانت خواهید شد.  ( اختیاری ) 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  در این بخش ابتدا آدرس ایمیلی که میخواهید با استفاده از آن این اکانت را بسازید را در کادر “Email Address”وارد کنید. سپس رمز مورد نظر را در دو کادر “Password” و “Verify Password” وارد کنید. نام کاربری مورد نظرتان را نیز در کادر “Username” وارد کنید. نهایتا تیک گزینه ی “Stay Logged in on This Computer” را نیز بزنید و سپس “Create” را کلیک کنید. ( اختیاری ) 

  پس از چند لحظه پیغامی به شکل عکس زیر ظاهر خواهد شد.  ( اختیاری ) 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  در این پیغام به شما گفته شده که یک ایمیل حاوی لینک فعال سازی اکانت به ایمیل شما ارسال شده است. باید وارد آن شوید و اکانت خود را تایید کنید. اگر ایمیل ارسال نشده بود گزینه ی “Resend Verification” را کلیک نمایید. ( اختیاری ) 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  هم اکنون وارد ایمیل خود شوید و سپس ایمیل ارسال شده از سوی”TeamSpeak” را باز کنید.   ( اختیاری ) 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  در ایمیل ارسال شده لینکی به شکل لینک مشخص شده در عکس بالا است که باید آن را کلیک کنید تا در یک صفحه وب باز شود. ( اختیاری ) 

  در این صفحه “Activate” را کلیک کنید تا اکانت شما فعال شود.  ( اختیاری ) 

  به نرم افزار بازگردید و گزینه ی “Log In” را کلیک کنید.  ( اختیاری ) 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  هم اکنون در نرم افزار وارد اکانت خود شده اید. برای اتصال به سرور گزینه ی “Connections” و سپس “Connect” را کلیک کنید و یا تنها کلید های ترکیبی “Ctrl + S” را به صورت همزمان بگیرید. 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  پنجره کوچک اتصال به سرور باز خواهد شد. 

  در این بخش ابتدا آدرس سرور را در کادر “Server Nickname or Address” وارد کنید.  ( ای پی تیم اسپیک ما Ts.BaxIr.ir )

  اگر سرور مورد نظر شما نیاز به رمز جهت ورود دارد، رمز ورود آن را در کادر “Server Password” وارد کنید. و اگر سرور پابلیک باشد نیازی به پسورد نیست .

  در آخر نام تان که در سرور برای دیگران نمایش داده میشود را در کادر “Nickname” وارد کنید و سپس اگر میخواهید اتصال به سرور در پنجره اصلی نرم افزار صورت گیرد “Connect” و اگر میخواهید یک صفحه جدید باز شود و اتصال به سرور در آن صورت گیرد “New Tab” را کلیک کنید. 

  پس از برقراری ارتباط با سرور و اتصال به آن میتوانید کاربری آنلاین در سرور را در ستون سمت چپ نرم افزار مشاهده کنید. 

  به منظور چت با هر کاربر بر روی نام آن راست کلیک کنید و سپس گزینه ی “Open Text Chat” را کلیک کنید. 

تنظیمات میکروفون و صدا در نرم افزار تیم اسپیک به جز قابلیت گفت و گوی متنی قابلیت گفت و گوی صوتی نیز دارد و با استفاده از آن اگر میکروفون به کامپیوتر شما متصل است میتوانید با استفاده از میکروفون چت صوتی کنید. بدین منظور ابتدا بر روی گزینه ی “Tools” و سپس “Options” کلیک کنید و یا تنها کلید های ترکیبی “Ctrl + P” را به صورت همزمان بگیرید. 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  در پنجره تنظیمات که باز میشود به بخش “Capture” بروید. 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  در بخش Capture ابتدا بر روی کادر مقابل گزینه ی “Capture Device” کلیک کنید و سپس میکروفون متصل به کامپیوتر تان را انتخاب نمایید. 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  هم اکنون تیک یکی از دو گزینه های “Push-To.Talk” ، “Continuous Transmission” و یا “Voice Activation Detection” را باید بزنید. 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

  هر کدام از این گزینه ها را در ادامه توضیح میدهیم: – Push-To-Talk: زمانی که تیک این گزینه را بزنید باید یک کلید ترکیبی شرتکات نیز در کادر مقابل آن وارد نمایید تا با گرفتن همزمان آن کلید های ترکیبی نرم افزار شروع به ضبط و ارسال صدای شما کند. – Continuous Transmission: این گزینه به این معناست که صدای شما به صورت مداوم ضبط و ارسال میگردد. – Voice Activation Detection: با این گزینه نرم افزار تنها زمانی که شروع به صحبت کردن کنید نرم افزار شروع به ضبط و ارسال صدا میکند. تیک گزینه مورد نظر را زده و سپس “OK” را کلیک کنید. 

آموزش کار با نرم افزار TeamSpeak

با ما بازی کنید!

شما همچنین میتوانید با آیپی Ts.BaxIR.ir به سرور تیم اسپیک بکس ایرانی وارد بشید و از بازی کردن با اعضای تیم اسپیک بکس ایرانی لذت ببرید. همچنین بکس ایرانی از بهترین ارائه دهنده سرور های Call Of duty 4 و Black Ops 2 Zombie و TeamSpeak میباشد.